هنگام اخذ پذیرش به چه نکاتی توجه کنیم.

 ....   پذیرش ارزشمند  ...

شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های مختلف، متفاوت است. منظور از پذیرش ارزشمند آن است که شروط ذکر شده در آن و یا قوانین تحصیلی در آن دانشگاه، برای شما مناسب باشد. برای مثال داشتن امتحان ورودی برای برخی رشته ها (به غیر از دانشجویان کالج) و یا دو زبانه بودن رشته در دانشگاهی خاص، می تواند شرایط را برای بسیاری زا افراد سخت کند. بنابراین بهتر است این موارد پیش از اخذ پذیرش در نظر گرفته شوند. 

...  اپلای موفق   ....

اپلای موفق، اپلای هوشیارانه و با دقت. منظور از اپلای موفق آن است که در کل پروسه اپلای تا مرحله آخر تمامی موارد مهمی که در کوتاه مدت و بلند مدت بر موفقیت ما در آینده تاثیر گذار است را بررسی و مناسب ترین کشور، مناسب ترین شهر، مناسب ترین دانشگاه و مناسب ترین رشته را انتخاب کنیم. 

متاسفانه بسیاری از ما پیش اپلای تصور می کنیم تمام آنچه نیاز است، یک نامه ی پذیرش است. در صورتی که این فکر کاملا اشتباه است. پیش از تصمیم گیری قطعی بایستی تمامی ابعاد مهاجرت را مد نظر قرارداد و تاثیرات کوتاه و بلند مدت آن بر زندگی خود را بررسی کرد. باید رد نظر داشت که قرار است چند سال از عمر با ارزش خود را در کشوری دیگر و در راه آموزش در رشته ای مشخص صرف کنم. آیا این کشور برای من مناسب است؟ آیا این رشته برای من مناسب است؟ آیا این رشه در این کشور برای من مناسب است؟  با این کار هم از استرس های بی دلیل جلوگیری می کنید و هم موفقیت آینده را تا حدی  تضمین می کنید.

به صورت خیلی خلاصه مهم ترین مواردی که باید مد نظر قرار بدهید را در اینجا آورده ایم. اطلاعات بیشتر در مورد هر موضوع را می توانید از طریق منو های بالای سایت، در سایت پیدا کنید. هزینه ها

به طور کلی هزینه ی ماهیانه زندگی دانشجویان مبلغ 600 الی 800 یورو توسط دولت آلمان و ایتالیا تخمین زده شده است. شایان ذکر است مهم ترین عامل تاثیر گذار بر این اختلاف، هزینه ی اجاره است. اجاره ی خوابگاه و خانه در بعضی شهر های بزرگ تر، گران تر است. نیز باید یادآور شد که صرفه جو بودن به میزان چشمگیری می تواند موجب کاهش هزینه ها شود.

خوابگاه

باید توجه داشت که داشتن خوابگاه در حین تحصیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به خصوص با در نظر گرفتن شرایط بسیار عالی خوابگاه ها، اجاره منزل در اکثر موارد انتخابی اشتباه و پر هزینه است. برای آشنایی بیشتر با شرایط خوابگاه های دانشجویی ، اینجا را کلیک کنید.

شرایط اپلای

بر خلاف تصور بسیاری، اخذ پذیرش از دانشگاه ها تا حد زیادی قابل پیش بینی است. این امر تنها نیاز به بررسی دقیق شرایط پذیرش آن رشته و آن دانشگاه دارد. شایان ذکر است متاسفانه در بسیاری موارد متقاضیان شرایط خود را دست کم گرفته و امیدی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خوب را ندارند.

موقعیت جغرافیایی

شرایط آب و هوایی و فرهنگ منطقه های مختلف نیز گاها تاثیر به سزایی در میزان موفقیت های ما در ادامه تحصیل و موفقیت شغلی ما خواهند داشت.

بازار کار رشته

برای بیشتر ما دانشجویان، "تحصیل" پلی برای رسیدن به شغل مورد علاقه مان است. بررسی بازار کار مورد انتخابمان در کشور مقصد بایستی پیش از پروسه ی اپلای انجام شود.

شرایط اقامت

در صورتی که پس از تحصیل در کشور مقصد، قصد گرفتن اقامت آن کشور را دارید، شرایط اقامت آن کشور را بایستی قبل از اخذ پذیرش بررسی کنید.