کار دانشجویی!

تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی (مانند دانشجویان آلمانی) برای تامین هزینه تحصیل خود، در کنار تحصیل وارد بازار کارهای غیرحرفه ای و یا به عبارتی کارهای دانشجویی می شوند. از جمله این کار ها می توان به کار در فروشگاه های مختلف، کار در اداره پست و یا کار های مختلف در دانشگاه، مانند کار در کتابخانه و غیره اشاره کرد.

خوشبختانه با توجه به آنکه اکثر فارغ التحصیلان خیلی زود وارد بازار کار تخصصی رشته ی خود می شوند، پیدا کردن کار های دانشجویی معمولا آنچنان سخت نیست. اما مهمترین شرط برای پذیرفته شدن، دانش زبان آلمانی در سطح حداقل ب1 می باشد. به عبارت دیگر معمولا برای صاحبان کار، بسیار اهمیت دارد که بتوانند با شما در خصوص مسال روزمره کاری صحبت کنند.


در پاسخ به این سوال که آیا می توان از طریق کار دانشجویی کل هزینه های تحصیل و زندگی را پرداخت کرد، باید گفت این امر بستگی زیادی به تعداد ساعت کار شما در ماه دارد. از سوی دیگر طبیعتا ساعات زیادی را شما برای درس خواندن و شرکت در کلاس های دانشگاه نیاز دارید. به همین جهت اکثر دانشجویان در طول هفته تنها دو تا سه روز را پاره وقت و یا دو روز تمام وقت در آخر هفته کار می کنند. به این ترتیب میزان زیادی از هزینه ها تامین می شود. همچنین در دوران تعطیلات دانشگاه و تعطیلات عمومی نیز، حجم کار ها معمولا زیاد تر است و می توان مبالغ خوبی را برای تامین هزینه های طول ترم، پس انداز کرد.
بازار کار تخصصی مرتبط با رشته

نمایشگاه کار 


     

 از جمله مهمترین اهداف گروه دانشجویی مهرآذر، مشاوره است. مشاوره ای دقیق و کاملا رایگان با دانشجویان مقیم آلمان وایتالیا. روشن کردن مسیری که شما پیش رو دارید و ما بار ها آن راه را طی کرده و بسیاری را در این مسیر همراهی کرده ایم. 


  فرم درخواست بررسی شرایط اخذ پذیرش
متقاضیان عزیز می توانند جهت بررسی دقیق شرایط ادامه تحصیلشان توسط اعضای گروه مهرآذر، اطلاعات خود را در فرم درخواست بررسی شرایط اخذ پذیرش ثبت و نتیجه را از طریق ایمیل طی 48 ساعت دریافت کنند.

  تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی
       همراه با اخذ بورسیه بدون شرط معدل