اصلا از عهده اش بر میام ؟؟!!!   (دوستانه)

- یکی از سوالاتی که در مشاوره ها زیاد از ما پرسیده می شه، و البته باید اعتراف کرد قبلا سوال خود ما هم بوده، این هست که حتی اگر در دانشگاه پذیرفته بشم، آیا اصلا از عهده ی درس خوندن در یک کشور دیگه و به یک زبان دیگه بر میام؟! 

در جواب این سوال اول سعی کنید به ویژگی های شخصیتی خودتون فکر کنید. ببینید می تونید در کشوری دور از خانوادتون باشید و برای رسیدن به هدف هایی که دارید، عواطف و احساساتتون رو کنترل کنید یا نه؟ ببینید آدم مرتب و منظم و اهل برنامه ریزی هستید؟ از عهده ی درس و امور خونه و کار و همه ی اینا تنهایی بر میاید؟ ترجیحا سعی کنید با خودتون صادق باشید، وگرنه ضررش رو خودتون بعدا می بینید. 


همچنین عوامل و معیار های ضروری دیگه رو چک کنید. مثلا ببینید از لحاظ تامین هزینه زندگی در این کشور ها، حتی اگر ظاهرا مبلغش زیاد نباشه، واقعا بر میاید یا نه؟

ببینید اهل تمرکز کردن و درس خوندن هستید؟ درس خوندن در کشور های دیگه سخت نیست، اما نیاز داره براش وقت گذاشته بشه. استاد ها و راهنما های خوبی خواهید داشت، اما همه ی اونا بدون همت خودتون، شما رو به نتیجه ی خوب نمی رسونه. درس خوندن نیاز به تمرین داره. نیاز به تکرار داره. باید از خودتون بپرسید آیا اینقدر به این رشته علاقه دارید که پا به پای درس خوندنتون صبوری کنید؟

پاسخ این سوال همچنین به میزان رضایت مندی شما از نقطه ای که هستید هم بر می گرده. اگر واقعا می خواهید نتیجه ی متفاوتی بگیرید، باید رفتاری متفاوت داشته باشید. اگر می خواهید جای بهتری باشید، برای رسیدن بهش باید تلاش کنید.

ثابت شده همه ی ما آدم ها بسیار تحت تاثیر محیط و افراد نزدیک به خودمون هستیم. به خصوص نزدیک ترین 5 نفر ی که باهاشون ارتباط داریم، بسیار روی روحیات ما، سلامتی ما و موفقیت ها و شکست های ما تاثیر دارن. پس اول از همه سعی کنیم بیشتر با افراد با انگیزه و هدفمند دوستی کنیم و دوم اینکه خودمون هم  مثل افراد با انگیزه و هدفمند تلاش کنیم.


   

 از جمله مهمترین اهداف گروه دانشجویی مهرآذر، مشاوره است. مشاوره ای دقیق و کاملا رایگان با دانشجویان مقیم آلمان وایتالیا. روشن کردن مسیری که شما پیش رو دارید و ما بار ها آن راه را طی کرده و بسیاری را در این مسیر همراهی کرده ایم. 
    فرم درخواست بررسی شرایط تحصیلی
متقاضیان عزیز می توانند جهت بررسی دقیق شرایط ادامه تحصیلشان توسط اعضای گروه مهرآذر، اطلاعات خود را ثبت و نتیجه را از طریق ایمیل دریافت کنند.