شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا:

کشور ایتالیا دارای دانشگاه های بسیار زیاد و معتبریست که به حضور دانشجویان بین المللی اهمیت بسیار زیادی می دهند.  به همین دلیل است که این کشور برای پذیرش دانشجویان خارجی شرایط بسیار بسیار ساده ای را در نظر گرفته است. برای مثال کشور ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در بسیاری از دانشگاه های خود فراهم آورده است و همچنین جهت حمایت مالی دانشجویان، افراد زیادی را بدون در نظر گرفتن معدل و نمرات درسی، بورسیه می کند.

در این صفحه اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شرح داده شده است.  شایان ذکر است مدارکی که در این صفحه ذکر شده اند، تنها بخشی از مدارک مورد نیاز برای  اخذ پذیرش است و سایر مدارک توسط گروه مهرآذر تهیه و آماده می شوند. همچنین پس از اخذ پذیرش و هنگام درخواست برای اخذ ویزا در سفارت ایتالیا، به مدارک دیگری نیز نیاز است.      پذیرش مقطع فوق لیسانس

 مدارک مربوط به دوره سه ساله دیپلم و پیش دانشگاهی 

برای شروع مقطع فوق لیسانس در آلمان، اولین و اصلی ترین شرط، اتمام دوران 12 ساله مدرسه و پیش دانشگاهی است. حداقل معدل درنظر گرفته شده برای اکثر دانشگاه های این کشور، 12 می باشد.

 
اتمام موفقیت آمیز مقطع لیسانس

دومین مدرک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از کشور ایتالیا داشتن مدرک معتبر لیسانس می باشد. خبر خوب آن است که اکثر دانشگاه های ایران در سیستم کشور ایتالیا ارزیابی شده اند و اکثرا کاملا مورد قبول دانشگاه های این کشور می باشند. بنابراین مدارک دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی کاملا معتبر و مورد قبول اند. حداقل معدل درنظر گرفته شده برای اکثر دانشگاه های این کشور، 12 می باشد.

 

مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل

دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا،  مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل است. حداقل نمره ی آیلتس مورد نیاز 6 می باشد.


 
    پذیرش مقطع دکترا

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا از کشور ایتالیا، علاوه بر مدارک ذکر شده در بخش های قبل، به مدارک زیر نیاز است.

اتمام موفقیت آمیز مقطع فوق لیسانس

جهت اخذ پذیرش برای مدرک دکترا از کشور ایتالیا، مدرک دوره ی فوق لیسانس متقاضی مورد نیاز است و همانگونه که گفته شد اکثر دانشگاه های کشور ایران در ایتالیا دارای ارزیابی خیلی خوب بوده و مدارک اکثر دانشگاه ها از جمله دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی کاملا معتبر و مورد قبول اند. حداقل معدل درنظر گرفته شده برای اکثر دانشگاه های این کشور، 12 می باشد.

 

سوابق علمی و عملی 

جهت اخذ پذیرش برای مدرک دکترا از کشور ایتالیا، داشتن سوابق علمی و عملی از اهمیت زیادی برخوردارند. البته بدون داشتن این سوابق نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد.

      

 از جمله مهمترین اهداف گروه دانشجویی مهرآذر، مشاوره است. مشاوره ای دقیق و کاملا رایگان با دانشجویان مقیم آلمان وایتالیا. روشن کردن مسیری که شما پیش رو دارید و ما بار ها آن راه را طی کرده و بسیاری را در این مسیر همراهی کرده ایم. 

  فرم درخواست بررسی شرایط اخذ پذیرش
متقاضیان عزیز می توانند جهت بررسی دقیق شرایط ادامه تحصیلشان توسط اعضای گروه مهرآذر، اطلاعات خود را در فرم درخواست بررسی شرایط اخذ پذیرش ثبت و نتیجه را از طریق ایمیل طی 48 ساعت دریافت کنند.

  تحصیل در آلمان
           کشور تکنولوژی و ایده ها